Primer Plus + 005 Chameleon
249,00kr

Hovra över bilden för att zooma in
Primer Plus + 005 Chameleon


Denna produkt är allergicertifierad.
För att möta den ökande efterfrågan på milda och skonsamma makeupprodukter är vi stolta över att kunna erbjuda produkter som är certifierade med "AllergyCertified".
AllergyCertified är en internationell certifiering som hjälper konsumenter att göra säkra val, särskilt för personer med allergier eller känslig hud. Certifieringen är dock inte bara relevant för allergiker. Genom att välja produkter med AllergyCertified-logotypen tar du ett aktivt steg för att skydda dig själv mot att utveckla allergier i framtiden. Titta efter logotypen när du handlar våra produkter.


Denna produkt är parfymfri.
Hos GOSH tänker vi på din hud varje gång vi utvecklar våra produkter. Därför är det viktigt för oss att största delen av vår makeup är parfymfri. Parfym påverkar inte kvaliteten på produkterna, men däremot kan det öka risken för parfymallergi. Det vill vi gärna undvika. Idag är nästan 90 % av vårt makeupsortiment parfymfritt – för att ta bättre hand om dig och din hud.


Denna produkt är vegansk.
Vi erbjuder ett brett utbud av veganska produkter i vårt sortiment – faktiskt är över 70 % av vårt smink veganskt. Det är viktigt för oss, både med tanke på djurvälfärd och för dig som konsument. Därför arbetar vi varje dag för att utveckla och hitta veganska alternativ samt säkerställa att våra ingredienser håller högsta standard. Veganskt smink är ett val för dem som vill ha produkter utan animaliska ingredienser – utan att kompromissa med kvaliteten.
Laddar...
MULTIFUNKTIONELL PRIMER.
Den här multifunktionella primern ger en hälsosam och jämn glöd. Den innehåller CITYGUARD+ för skydd mot smuts. Dessutom tillför den fukt, energi och skyddar huden hela dagen. Det unika med PRIMER PLUS+ SKIN ADAPTOR ANTI-POLLUTION – CHAMELEON är att den innehåller små inkapslade pigment, som kan anpassa sig efter flera olika hudtoner.
VIKTIGA EGENSKAPER
- Anpassar sig efter alla hudtoner
- Ger en frisk och sund look
- Skapar en jämn glöd
- Jämnar ut och fuktar
- Innehåller CITYGUARD+ för skydd mot smuts
- Gör huden mjuk och slät
Primern används på ren och fuktad hud. När du pumpar ut PRIMER PLUS+ SKIN ADAPTOR ANTI-POLLUTION – CHAMELEON är den vit, men när den appliceras på huden ändrar den färg. Applicera på ansikte och hals i små cirkelrörelser – det säkrar en lätt täckning, som matchar din hudton.
TIPS OCH TRICKS
Om du har torr hud kan du använda OVERNIGHT PRIMER OIL ESSENCE innan PRIMER PLUS+ SKIN ADAPTOR ANTI-POLLUTION – CHAMELEON.
Aqua\Water\Eau.
Cyclopentasiloxane.
CI 77891\Titanium Dioxide.
Mica.
Glycerin.
C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer.
Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone.
Ethylhexyl Palmitate.
Polymethylsilsesquioxane.
Dimethicone.
Sodium Chloride.
Maris Aqua.
Hydrolyzed Algin.
Quercus Petraea Fruit Extract.
Sucrose.
Alumina.
Isohexadecane.
Tocopheryl Acetate.
Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer.
Cellulose Acetate.
PEG-40 Stearate.
Propylene Glycol Stearate.
Ethylhexylglycerin.
Steareth-2.
Cetearyl Methicone.
Steareth-21.
Magnesium Stearate.
Caprylyl Glycol.
Boron Nitride.
Phenoxyethanol.
Sodium Benzoate.
Citric Acid.
CI 77492\Iron Oxides.
CI 77491\Iron Oxides.
CI 77499\Iron Oxides.
GOSH
Laddar produkter...
Kundrecensioner
0Product reviews are managed by a third party to verify authenticity and compliance with our Betygs- & recensionsriktlinjer.
Customer reviews
Skriv en recension
Loading...